تقویت استراتژی بازاریابی در نمایشگاه کار به کمک هدایای تبلیغاتی

اجرای موفقیت آمیز استراتژی محصولات بازاریابی در نمایشگاه های کار

نمایشگاه های کار مانند انجمن های دوستیابی هستند

جمعیتی از کارجویان مشتاق و شرکت هایی که به دنبال بهترین افراد برای تیم خود هستند همگی در یک سالن جمع می شوند و هر دو طرف انتظارات زیادی دارند. ممکن است تصور کنید افرادی که جویای کار هستند بار مسئولیت بیشتری برای تاثیرگذاری بر روی شرکت ها به دوش می کشند، اما در واقع، شرکت ها نیز باید تمام تلاش خود را برای جذب کارآمدترین کارکنان بکنند.

هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی

به دست آوردن کارکنان کارآمدی که نسبت به سازمان وفادار نیز باشند، به سادگی میسر نمی شود- در واقع ۴۹% از متخصصان منابع انسانی اذعان دارند که نگهداری کارکنان بزرگ ترین نگرانی آنهاست. به همین دلیل مهم ترین هدفی که در ذهن دارید و باید برای آن در نمایشگاه های کار برنامه ریزی کنید یافتن کارکنان با مهارت است. اگر شما بدانید که قرار است کارمند ارزشمندی را بیابید، آیا حاضر به انجام هرکاری برای جذب او به سازمانتان نیستید؟

استفاده از محصولات تبلیغاتی در نمایشگاه کار یکی از راه حل های استراتژیک برای جذب کارکنان کارآمد و با مهارت به برندتان است. با دو گام ساده ای که در ادامه شرح می دهم می توانید با استفاده از محصولات تبلیغاتی به عنوان اهرمی به منظور اضافه شدن نیروهای انسانی قوی به تیم خود استفاده کنید.

گام اول: شناخت استراتژی خود

برای استفاده از هدایای تبلیغاتی در نمایشگاه کار پیش از هرچیزی نیاز به داشتن برنامه ای از پیش تعیین شده دارید. این کار به سادگی آن چه به نظر می رسد نیست. شما نباید به هرکس که در غرفه تان ظاهر می شود هدایای گران قیمت بدهید. این کار، در راه رسیدن به کارکنان ایده آل کمکی نمی کند.

در این نمایشگاه، شما باید دو نوع  هدیه آماده داشته باشید: تعداد معمولی از آیتم های ارزان و تعداد کمتری از آیتم های با کیفیت و با قیمت بالا. استراتژی که به شما پیشنهاد می کنم این است: برای ایجاد جاذبه اولیه از آیتم های گران قیمت خود استفاده کنید و برای اینکه ب امخاطبان خود که همان کارجوبان هستید مکالمه ای را شروع کنید که بتوانید سطح او را بسنجید از هدایای ارزان قیمت خود استفاده کنید.

این استراتژی به این صورت عمل می کند: کارمندان بالقوه به علت کشش تعداد محدودی از آیتم های جذاب و خیره کننده شما که ارزش بالایی نیز دارند مانند پاوربانک و …  به سمت غرفه شما روانه می شوند. با این حال، نباید آیتم های ارزشمند را بلافاصله اهدا کنید؛ ابتدا باید یکی از آیتم های ارزان قیمت تر خود را بدهید و با آنها وارد صحبت شده و شرکت خود را معرفی کنید.

در همین زمان که فرد متخصصی در غرفه شما با کارجوی مورد نظر صحبت می کند می تواند توانایی های شخص را برای موقعیت های شغلی باز در سازمان مورد بررسی قرار دهید. اگر این شخص به نظر برای آن موقعیت مناسب بیاید، غرفه دارتان می تواند در ازای اطلاعات تماس، رزومه یا وقت مصاحبه هدیه ای با کیفیت تر ارائه کند. به این ترتیب شما به آن کارجو نشان می دهید که سازمانتان محیط مناسبی برای کار است و همین طور یک کاندیدای قوی برای موقعیت کاری در سازمان خود پیدا کرده اید.

گام ۲: قرار دادن محصولات تبلیغاتی به منظور تقویت غرفه نمایشگاه

حال که می دانید از چه استراتژی برای جذب کارکنان خبره و قوی استفاده کنید، زمان آن فرا رسیده است که نمایش اصلی را اجرا کنید. می توانید با تعیین نوع دو محصولی که می خواهید هدیه دهید شروع کنید.

به محض اینکه که آیتم های خود را برگزیدید، زمان به کارگیری آنها در نمایش فرا می رسد. ماننددیگر مولفه های یک نمایشگاه کار موفقیت آمیز، شما باید از قرارگیری مناسب هدایای خود برای ایجاد یک نمای مسرت بخش و منسجم، اطمینان حاصل کنید.

واقعیت این است که، محصولات تبلیغاتی را می توان هرجایی بر روی میز در غرفه قرار دارد. خیلی از مردم آنها را درون یک ظرف مانند کاسه یا سبد، بر روس پیشخوان قرار می دهند. در هر صورت به شما پیشنهاد می کنم، تعداد زیادی از آیتم های ارزان قیمت را به نمایش بگذارید و آیتم های گران قیمت تر را پشت میز قرار دهید.

پس از استفاده از اینکه با استفاده از محصولات ارزان قیمت خود وارد تعامل با شرکت کنندگان شدید و برند خود را به نمایش گذاشتید، می توانید با بحث درباره آیتم با ارزش تر خود، از استراتژی محصول تبلیغاتی خود برای سنجش قابلیت های کارجو استفاده کنید.

افرند وارد کننده انواع خودکار تبلیغاتی –  فلش مموری تبلیغاتیپاوربانک تبلیغاتی – و ماگ و فلاسک تبلیغاتی با کیفیت و قیمت رقابتی .