هدایای تبلیغاتی


چگونه هدایای تبلیغاتی مناسب و کاربردی را انتخاب کنیم ؟

در انتخاب هدایای تبلیغاتی توجه به مواردی مانند بودجه ، محصول مناسب و نحوه عرضه و ارائه بسیار مهم هستند. علاوه بر اینها در انتخاب هدایای تبلیغاتی موضوع رنگ و محل درج لوگوی شرکت شما بسیار اهمیت دارند. درج لوگو با اندازه بزرگ و یا با رنگ نامناسب اثرگذاری هدیه شمارا بسیار کاهش خواهند داد. همچنین انتخاب هدفمند و برنامه ریزی شده محصولات متناسب با مخاطب هدف شما از تعیین کننده ترین موارد در انتخاب هدایای تبلیغاتی کاربردی و موثر خواهد بود.قطعا ممکن است محصولات تبلیغاتی که انتخاب می کنید، به اندازه افق و استراتژی بازازیابیتان نتیجه بخش نباشد.مثلا یک خودکار انتخاب خوبی است اما یک تقویم رومیزی انتخاب بهتری است چرا که توجه بیشتری را به خود جلب میکند.بین یک جا کلیدی و یک فنجان قهوه به نظر میرسد مورد دوم در مناسبت های بیشتری دیده شود حداقل تا زمانی که روی میز قرار داشته باشد.بهتر است کالاهای تبلیغاتی که به مردم هدیه میدهید برای آنها جذاب باشد. تا بدین ترتیب بتوانید قدرت برند خود را در ذهن آنها بیشتر کنید.ممکن است لازم باشد طرح لوگو یا برند شرکت خود را عوض کنید تا برای مردم شناسایی آن راحت تر باشد.همین طور بهتر است برای شرکت خود یک شعار کوتاه که به درستی ماموریت شما را نشان میدهد بسازید،به این ترتیب همه تبلیغات شما میتواند به عنوان سخنگوی شما ایفای نقش نماید.در وبلاگ افرند طرح پرداز مقالات مختلفی در زمینه انتخاب هدایای تبلیغاتی مناسب و کاربردی وجود دارد که شما را به مطالعه آنها دعوت می نماییم .

هدایای تبلیغاتی محبوب و پرطرفدار کدام ها هستند ؟

همه ما عاشق دریافت هدیه هستیم و تخفیف ها و هدایایی که دریافت می کنیم، حس و حال بسیار خوبی را در ما ایجاد می کنند! همین حس است که بازاریابان را به سمت تهیه و تدارک هدایای تبلیغاتی ترعیب می کند.پیشتر در مقاله " محبوب ترین هدایای تبلیغاتی چه محصولاتی هستند؟ " به این سوال پاسخ نسبتا مفصلی داده شده است که از شما مخاطب گرامی درخواست می کنیم حتما این مطلب را مطالعه فرمایید.

هدایای تبلیغاتی تاثیرگذار – اثرگذاری هدایای تبلیغاتی بر روی مشتریان

برخی ایده های ساده تبلیغاتی می توانند قدرت تاثیرگذاری بسیار بالایی داشته باشند. اگر می خواهید برای مشتری خود صورتحساب بفرستید، می توانید از این فرصت به دست آمده استفاده کنید و همراه آن یک فعالیت تبلیغاتی انجام دهید. برای به دست آوردن مشتریان جدید می توانید آنها را تشویق به "دعوت دوستانشان" کنید.

هدایای تبلیغاتی ارزان قمیت

انتخاب هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت روشی است که معمولا به نتایج نامطلوب منجر می شود. استفاده از هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت جداً می تواند، به اعتبار برند شما ضربه بزند. برای دریافت کنندگان هدایا کیفیت محصول تبلیغاتی شما بازتابی از برندتان می باشد. کارمندان نمی خواهند که هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت ارائه دهند و مردم هم نمی خواهند که چنین محصولاتی را دریافت کنند ( در اینجا تفاوتی بین محصول ارزان کم کیفیت و مقرون به صرفه وجود دارد)چگونه از این مشکل اجتناب کنیم ؟ همیشه این مطلب را در نظر بگیرید، که هدایای تبلیغاتی شما بازاتابی مستقیم از شرکتتان می باشد. اگر محدودیت بودجه واقعا باعث دغدغه شماست، با متخصصان تبلیغات کار کنید تا بتوانید محصولاتی مقرون و بصرفه که همچنین کیفیتی بالایی دارند و همزمان کارآمد و خاص هستند برگزینید.

هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی

محصولات رایگان تبلیغاتی که در نمایشگاه های تجاری ارائه می شوند، از موراد کوچک نظیر خودکار، خط کش، دسته کلید و آهنربای یخچال گرفته تا موارد سنگین تر تظیر کیف های دستی و بادکنک های بزرگ، قطعا می توانند برای بازدیدکنندگان دلپذیر باشند . و به نظر میرسد که این بازدیدکنندگان از دریافت محصولات رایگان نظیر پد موس، فنجان قهوه و ... سیر نمی شوند. نکته جالب اینجاست که آنها اصلا توجهی به کیفیت این محصولات ندارند و از دریافت خودکاری که رنگ نمی دهد، خود نویسی که جو هر پس می دهد ، یا برچسبی که به خوبی نمی چسبد ناراحتی ندارند.در واقع نمایشگاهای تجاری جر معدود فرصت هایی است که در آن میتوان کالای رایگان بدست آورد و باید غنیمت شمارده شود.یکی از اصلی ترین دلایل شرکت در نمایشگاه های تجاری، دیده شدن و شناخته شدن است. درست است که شرکت در نمایشگاه های تجاری بزرگ ممکن است هزینه بر باشد، اما برای کسب و کارهای کوچک تر گزینه های دیگری نظیر نمایشگاه های محلی یا نمایشگاه هایی که با تمرکز بر روی یک صنعت خاص برگزار می شوند، نیز وجود دارد. به یاد داشته باشید، که قبل از شرکت در آن نمایشگاه به خوبی برنامه ریزی کنید تا بتوانید از آن بهترین استفاده را ببرید. شما را به مطالعه مقاله بهترین هدایای تبلیغاتی که می توانید در نمایشگاه های تجاری ارائه دهید و انتخاب بهترین محصولات تبلیغاتی به منظور اهدا به بازدیدکنندگان در نمایشگاه تجاری دعوت می کنیم . برخی از متداول ترین هدایای تبلیغاتی عموما در دسته بندی های زیر جای می گیرند:هدایای تبلیغاتی الکترونیکی ، پاوربانک تبلیغاتی ، فلش مموری تبلیغاتی ، هدایای تبلیغاتی مدیریتی ، خودکار تبلیغاتی ، جاکلیدی تبلیغاتی ، جاکارتی تبلیغاتی ، هدایای تبلیغاتی چرمی ، کتب نفیس تبلیغاتی ، کیف سمیناری و فولدر تبلیغاتی ، دفترچه یادداشت تبلیغاتی ، ساعت تبلیغاتی ، تیشرت تبلیغاتی ، کلاه تبلیغاتی ، آفتابگیر تبلیغاتی ، ساک دستی تبلیغاتی ، ابزارآلات تبلیغاتی ، لیوان تبلیغاتی و ماگ ، فلاسک تبلیغاتی ، جعبه پذیرایی تبلیغاتی ، هدایای تبلیغاتی بانوان ، بج سینه و پیکسل تبلیغاتی .

2 مورد از بهترین کمپین های تبلیغاتی و بازریابی در تمام دوران

من همیشه نسبت به ادعای " بهترین بودن" احتیاط کرده ام. مثلا در کودکی هیچ گاه شخصی را بهترین دوست خود اعلام نکردم، چون می پنداشتم بقیه دوستانم فکر می کنند، قدر آنها را نمی دانم.به همین دلیل انتخاب یک کمپین به عنوان برترین کمپین تبلیغاتی تمام دوران برایم اندکی دشوار بود، بنابراین ناگزیر 2 مورد از آنها را به عنوان برترین ها معرفی می کنم

چرا این 2 کمپین تبلیغاتی در طول تاریخ بهترین بوده اند؟

به علت تاثیری که در ارتقای برند داشته اند و با تکیه بر حقایق جهانی سال ها پس از آن نیز یاد و خاطره شان در ذهن ها باقی ماند. در واقع بعضی از ما زمانی که این کمپین ها در حال برگزاری بوده اند، حتی به دنیا نیامده بودیم.

کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین های تبیغاتی مجموعه ای از تبلیغات هستند که همگی با هدف انتقال یک پیام واحد منتشر می شوند. معمولا از چندین کانال بازاریابی برای انتقال این پیام استفاده می شود. همچنین به طور معمول زمان بندی این قبیل کمپین ها نیز به وضوح تعریف می شود و دارای چاتچروب مشخص است.در ادامه بدون هیچ ترتیب خاصی کمپین های مرود علاقه خودم را توضیح می دهم و درس هایی که می توان از آنها آموخت را شرح می دهم.
  • نایک: فقط انجامش بده !
آیا می دانستید که در گذشته نایک تولید کننده انحصاری دوندگان ماراتون بوده است؟ سپس تب زیبایی اندام در بازار شکل گرفت و کارکنان دپارتمان بازاریابی نایک از این فرصت استفاده کردن تا از رقیب اصلی خود در آن زمان، ریبوک، پیشی بگیرند. و بنابراین در دهه 80 نایک کمپین " فقط انجامش بده" را خلق نمود.
این کمپین یک موفقیت واقعی بود.
در سال 1988، فروش نایک 800 میلیون دلار بود،؛ تا سال 1998 فروش از مرز 9.2 بیلیون دلار عبور کرد. " فقط انجامش بده" شعاری کوتاه و دلنشین بود، با این حال دربردارنده تمامی حالات و احساساتی بود که شخص در حین ورزش تجربه می کرد- و مردم همچنان این احساس را دارند. آیا می خواهی 5 مایل در روز بدوید؟ فقط انجامش بده. آیا می خواهی چهار طبقه را از پله ها بالا بروی؟ فقط انجامش بده. این شعاری است که ما می توانیم با آن ارتباط برقرار کنیم: انگیزه ای که نیاز داریم تا فراتر از محدودیت هایمان پیش برویم.
بنابراین زمانی که می خواهید درباره بهترین روش برای ارائه برند خود تصمیم گیری کنید، از خودتان بپرسید چه مشکلی را می خواهید برای مشتری خود برطرف کنید. چه راه حلی را خدمت یا محصول شما ارئه می دهد؟ با توسل به آن مسئله کلیدی در تمامی پیام های بازاریابی خود، می توانید با مصرف کنندگان در سطح احساسی و اجتناب ناپذیر ارتباط برقرار کنید.

  • داو: زیبایی حقیقی !
 " دنیایی را تصور کنید که زیبایی سرچشمه اعتماد به نفس باشد نه اضطراب." این شعار کمپین "زیبایی حقیقی" داو است. یک رویکرد ساده اما تاثیر گذار در بازاریابی است: تبلیغاتی را خلق کردند که پیرامون موضوعی حساس بود و در عین حال برای مشتریان معنادار بود.به عنوان مثال، در کمپین طرح های زیبایی حقیقی، تبلیغاتی را ایجاد کردند که موضوع آن تجربه شخصی یک طراح آموزش دیده توسط FBI بود که از او خواسته شده بود که نقش زنان داوطلب را دو بار بکشد. بار اول بر اساس توصیفات آن زن درباره خودش و با دوم بر اساس توصیفات یک شخص تصادفی غریبه. تصاویری که کشیده شده بودند کاملا متفاوت بود، و داو این مشاهدات را با آمار دیگری که نشان می داد تنها 4 درصد از زنان جهان خود را زیبا می پندارند، تایید نمود.نتایج حیرت انگیز بود. ویدئوهای متنوعی که طرح های داو را به نمایش می گذاشت بیش از 114 میلیون بار تماشا شد و 3.74 میلیون بار به اشتراک گذاشته شد و به 25 زبان آپلود شد و در 110 کشور جهان دیده شد.

5 استراتژی تبلیغات موفق برای کسب و کارهای کوچک

صاحبان کسب و کارهای کوچک باید نسبت به کمپین های تبلیغاتی خود نگرشی واقع بینانه داشته باشند. آنها به طور معمول، به دنبال راه حل هایی کم هزینه و اثربخش هستند اما عمدتا نمی توان این دو هدف را همزمان دنبال کرد. احتمال آنکه بتوان کانال تبلیغاتی که توأماً ارزان قیمت و تاثیرگذار باشد،پیدا کنی بسیار پایین است.
به همین دلیل تعیین بودجه به منظور فعالیت های تبلیغاتی ضرورت دارد. با تخصیص مقدار مناسبی از منابع مالی به کانال های تبلیغاتی درخور، می توانید نتیجه ای را که می خواهید به دست آورید یا حداقل با جمع آوری اطلاعات نتایج پیشین خود را بهبود بخشید. از آنجایی میزان هزینه ماهانه شما ثابت خواهد بود، بهتر است بهره وری کلی را اندازه گیری کنید.
با توجه به نیاز شما برای بهینه سازی فعالیت های بازاریابی، در ادامه برخی از بهترین استراتژی های تبلیغاتی در کسب و کارهای کوچک را به شما معرفی می کنیم.
1 - تشخیص مخاطبین هدف
متاسفانه، کالا یا خدماتی که در حال حاضر ارائه می دهید منطبق بر نیازهای تمامی مصرف کنندگان نیست. به رغم آنکه یکی از مرایای عمده تبلیغات آنلاین هدف گذاری است، اکثر کسب و کارهای کوچک به اندازه کافی کمپین های هدف مند برگزار نمی کنند.در واقع، شما باید بتوانید پروفایل دقیق مشتریان هدف را بر اساس اطلاعاتی که جمع آوری کرده اید، بسازید. با در دست داشتن این اطلاعات، و آنچه از مشتری فعلی خود می دانید، می توانید به کمک کمپین های تبلیغاتی خود مشتریانی با ویژگی های جمعیت شناختی و روان شناختی مشابه را مورد هدف قرار دهید.چه تبلیغات شما به صورت آنلاین باشد و چه غیر ازآن، سعی کنید نسخه برداری و تصویربرداری که در کمپین خود انجام می دهید بازتابی از ویژگی های مشتریانی باشد که می خواهید با آنها کار کنید. این مسئله در هدف گذاری موفقیت آمیز اهمیت کلیدی دارد.
2- اندازه گیری و نظارت بر تبلیغات
بسیاری از کسب و کارهای کوچک اصلا نمی دانند که آیا تبلیغات آنها موثر واقع شده است یا خیر. ابزارهای تبلیغاتی آنلاین نظیر Google Adwords و فیسبوک چارچوب هایی را فراهم می کنند که به صورت روزانه آمارهای مرتبط با تبلغیاتتان را به شما ارئه می دهند و در تشخیص میزان تاثیرگذاری آنها به شما کمک می کنند. این به آن معنا نیست که که نیاز شما به آزمون و خطا برطرف می شود، چراکه ایجاد تبلیغاتی که بتواند مشتریان هدف شما را برانگیزاند، زمان بر است. اما می تواند در تصمیم گیری سریع در انتخاب گزینه های تبلیغاتی در دفعات بعد به شما کمک می کند.
3- تشخیص زمان مناسب برای تبلیغات
در نگاه اول، ممکن است به نظر برسد که تبلغیات به طور منظم در طول تمام سال و تخصیص بودجه به صورت مساوی به هر ماه، رویکرد معقولی باشد.اما اگر زمانی که کسب و کار خود را شروع می کردید به یاد بیاورید، می بینید که خیلی از کارهایی که کردید قابل برنامه ریزی از پیش نبوده اند. امکان ندارد که بتوان به یک برنامه بازاریابی و تبلیغاتی که در ابتدای سال ایجاد می شود در تمام طول سال پایبند ماند.اگر محصولات فصلی می فروشید، باید درفصول پرکار خود تبلیغات کنید. حتی بهتر است کمی قبل از فصل مورد نظر تبلیغات را شروع کنید و کمی بعد از آن نیز به تبلیغات خود ادامه دهید.جمعه سیاه و کریسمس بسته به نوع کسب و کاری که در آن مشغول هستید، معمولا از روزهای پرفروش سال هستند. بنابراین بهتر است مقادیری برای صرف هزینه بر روی تبلیغات در روزهای تعطیل اختصاص دهید.علاوه بر اینها، توجه به رقبا و زمان اجرای تبلیغات آنها نیز می تواند سودمند باشد. اگر بودجه تخصیص یافته ای برای بازاریابی داشته باشید می توانید همگام با آنها شوید و یا حتی از آنها سبقت بگیرید.
4- برندسازی مناسب
آیا مشتریان شما می توانند از نسخه تبلیغات شما، رنگ هایی که انتخاب کردید، تصویرپردازی یا لوگو شما را شناسایی کنند؟ اگرپاسخ این سوال منفی است کافی است نگاهی به برندها و شرکت های مطرح بیندازید. گاهی حتی از روی رنگ می توان تبلیغات آنها را تشخیص داد.به مرور زمان، مشتریان می توانند از روی طرح تبلیغات شما را شناسایی کنند و نسبت به آن واکنش نشان دهند. ممکن است وسوسه شوید که هر بار که یک تبلیغات جدید ایجاد می کنید برندسازی جدیدی نیز داشته باشید اکا این کار در طولانی مدت گیح کننده است و تاثیرگذار نخواهد بود. هدف شما باید حضور در مکان هایی باشد که انتظار شما را در آنجا داشته باشند و باید تبلیغات آشنایی را به کار بگیرید که به طور مداوم در مشتریان هدفتان اثربخشی داشته باشد.
5- استفاده از منابع به نحو احسن
حتما از اهمیت رتبه بندی در جستجوگرها آگاهی دارید، اما ممکن استمنابع و زمان کافی برای خلق محتوای آموزنده و جدید برای وبسایت خود نداشته باشید.در چنین شرایطی بهترین گزینه شما استفاده از خدمات و مزایای Google AfWords و Bing Ads استفاده کنید. اگر بودجه کافی برای تبلیغات را دارید اما زمانتان برای تولید محتوا کافی نیست، این یک روش بهینه برای استفاده از منابع است.اگر بودجه ای که می خواهید به تبلیغات اختصاص دهید محدود است، تبلیغات در یک مجله تبلیغاتی گران قیمت چندان مقرون به صرفه نیست. کمپین تبلیغاتی در بستر فیسبوک از آنجا که می توانید هزینه های روزانه خود را کنترل کنید، گرینه عاقلانه تری است.از منابع در دسترس خود برآوردی واقع بینانه داشته باشید و از آنها به عنوان اهرم به نحوی استفاده کنید که منجر به رونق کسب و کارتان شود.
سخن آخر
فرصت های بیشماری وجود دارد که از طریق تبلیغات درآمد کسب کنید. نکته کلیدی این است که مشتریان هدف خود را شناسایی کنید و تشخیص دهید که عموما در چه مکان هایی حضور دارند، در نتیجه افراد بیشتری که الگوی رفتاری مشابه آنها دارند بیابید و منابع خود را به ان کانال های ویژه اختصاص دهید.